ΘΕΡΜΟΘΑΛΑΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΙΤΙΣΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ

1ο  ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ                                    ΠΙΚΕΡΜΙ, 5/2/2018

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Αγαπητοί γονείς & Κηδεμόνες,

Σας γνωρίζουμε πως το σχολείο μας - έχοντας ως γνώμονα τη διασφάλιση της υγείας των μαθητών - για να καλύψει τις ανάγκες σίτισης του Ολοήμερου Σχολείου, με την έναρξη του σχολικού έτους, προώθησε αίτημα προς την Υπηρεσία Περιβάλλοντος του Διεθνούς Αερολιμένα Αθηνών «Ελευθέριος Βενιζέλος» για τη δωρεά  ειδικού επαγγελματικού θερμοθαλάμου, ώστε να γίνεται σταδιακή απόψυξη και θέρμανση των φαγητών των μαθητών/τριών, μέχρι να σερβιριστούν. Μετά από συνεννόηση με την Υπεύθυνη της Υπηρεσία Περιβάλλοντος, το αίτημά μας έτυχε θετικής ανταπόκρισης και την περασμένη εβδομάδα παραδόθηκε ο θερμοθάλαμος στο σχολείο μας.

Για να κάνουν χρήση του θερμοθαλάμου -αντί του φούρνου μικροκυμάτων- όσοι μαθητές το επιθυμούν, πρέπει από την επόμενη εβδομάδα να προμηθευτούν  μεταλλικά-ανοξείδωτα σκεύη, (κατσαρολάκια), για να τοποθετούνται στο θερμοθάλαμο. Η χρήση πλαστικών σκευών δεν επιτρέπεται.

Με εκτίμηση                                                                                      Ο Διευθυντής

Δημήτρης Β. Γκελαμέρης