ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2019-2020

Αγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες,

Ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 11/9/2019 και ώρα 08:30 π.μ.

Οι μαθητές θα προσέλθουν με σχολικές τσάντες και θα αποχωρήσουν περίπου στις 9:45 - 10:00 πμ

με ευθύνη των κηδεμόνων τους.

Μετά το πέρας της τελετής οι Διευθυντές των δύο σχολείων θα πραγματοποιήσουν

ενημερωτική συνάντηση με τους γονείς των μαθητών στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.

Σας γνωρίζουμε επίσης πως αμέσως μετά την προαναφερθείσα συνάντηση,  στο χώρο του σχολείου θα παρευρίσκονται οι συνοδοί των σχολικών λεωφορείων, ώστε να δοθεί η δυνατότητα στους γονείς των μεταφερόμενων μαθητών να επικαιροποιήσουν τα απαραίτητα στοιχεία για τη μεταφορά.

Την ίδια ημέρα το απόγευμα και ώρα 19:00 μμ, οι διευθυντές θα πραγματοποιήσουν ενημερωτική συνάντηση με τους

γονείς των μαθητών της Α΄ ταξης.

Οι Σύλλογοι διδασκόντων και οι Διευθυντές σας εύχονται :