ΔΩΡΕΑ ΦΟΡΗΤΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

ΘΕΜΑ: « Έκφραση ευχαριστιών»

Με την παρούσα επιστολή θα θέλαμε να  εκφράσουμε τις θερμές ευχαριστίες μας στο Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του 1ου Δ.Σ Πικερμίου για την δωρεά δύο (2) φορητών υπολογιστών HP 15.5'  AMD RYZEN laptops για την κάλυψη των αναγκών του σχολείου μας, οι οποίοι επιπρόσθετα καλύπτονται από τριετή εγγύηση.

Αν αναλογισθεί κανείς τις παρούσες οικονομικές συνθήκες και τις πενιχρές επιχορηγήσεις της Πολιτείας για την κάλυψη των λειτουργικών και επισκευαστικών αναγκών του σχολείου μας, αντιλαμβάνεται άμεσα τη σημασία της δωρεάς για την αναβάθμιση του τεχνολογικού εξοπλισμού του σχολείου μας προς όφελος τόσο των διδασκόντων όσο και των διδασκομένων.

Υπενθυμίζουμε σε όλους τους γονείς και κηδεμόνες του σχολείου πως η παρούσα δωρεά δεν είναι η μοναδική, δεδομένου ότι και κατά τα προηγούμενα έτη το  Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του 1ου Δ.Σ Πικερμίου δια της προέδρου κ. Δελάκου, έχει προβεί σε αντίστοιχες δωρεές σε τεχνολογικό εξοπλισμό με τά έσοδα του Χριστουγεννιάτικου Bazaar. Με την τελευταία ευγενική δωρεά, είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε πως κάθε τάξη του σχολείου διαθέτει δικό της φορητό υπολογιστή, διαδραστικό πίνακα και ψηφιακό προτζέκτορα στη διάθεση των εκπαιδευτικών για την πρόσβασή τους στο ψηφιακό σχολείο επ΄ωφελεία όλων των μαθητών και μαθητριών μας!

Ευελπιστούμε πως και στο μέλλον θα υπάρξει η ίδια διάθεση προσφοράς και αρωγής εκ μέρους του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του 1ου Δ.Σ Πικερμίου αφού τον θεωρούμε στην πράξη ως το σημαντικότερο αρωγό στις προσπάθειές μας για την αναβάθμιση της παρεχόμενης εκπαίδευσης με γνώμονα το καλό των μαθητών μας.

Δρ. Δημήτρης Β. Γκελαμέρης Ph.D., M.ed., M.A