ΕΠΙΔΟΣΗ ΕΛΕΓΧΩΝ ΠΡΟΟΔΟΥ ΚΑΙ ΤΙΤΛΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΕΠΙΔΟΣΗ ΕΛΕΓΧΩΝ ΠΡΟΟΔΟΥ ΚΑΙ ΤΙΤΛΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες,

Στα πλαίσια της επαναλειτουργίας του σχολείου και βάσει της ισχύουσας Νομοθεσίας, η 26η  Ιουνίου 2020 είναι η τελευταία ημέρα λειτουργίας του σχολείου για τους μαθητές/τριες.

Την ημέρα αυτή με βάση και το Π.Δ. 79/20217 δεν θα γίνουν μαθήματα, αλλά θα δοθούν οι έλεγχοι προόδου ( τάξεις Γ, Δ, Ε, ΣΤ), οι τίτλοι προόδου (τάξεις Α, Β, Γ, Δ, Ε) και τα αντίγραφα των τίτλων Σπουδών ( τάξη ΣΤ).

Η διαδικασία επίδοσης των παραπάνω εντύπων θα γίνει ως ακολούθως:

• 08:15 – 09:00 : τάξεις Α, Β, Γ
  • 09:15- 10:00 : τάξεις Δ, Ε, ΣΤ
  • 10:10-10:30: Γονείς απουσιαζόντων μαθητών λόγω covid19

Στο χώρο του σχολείου θα εισέρχονται μόνο οι μαθητές/τριες (οι γονείς θα περιμένουν έξω από το χώρο του σχολείου) και θα παραλαμβάνουν τα παραπάνω έντυπα από τον/την εκπαιδευτικό της τάξης σε σφραγισμένο φάκελο. Στη συνέχεια, θα αποχωρούν και θα παραλαμβάνονται από τους γονείς τους έξω από το χώρο του σχολείου.

Τα δρομολόγια επιστροφής των σχολικών λεωφορείων θα γίνουν στις 10:30 π.μ.