Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας ένας επισκέπτης και κανένα μέλος

Παγκόσμια Ημέρα Προσανατολισμού (WOD)

Την Τετάρτη 24-05-2017, το σχολείο μας γιόρτασε την Παγκόσμια Ημέρα Προσανατολισμού (World Orienteering Day) με σχετικά παιχνίδια στην αυλή του σχολείου, με μαθητές και μαθήτριες από τις τάξεις Α΄-Δ΄. Κάθε χρόνο, σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης απ? όλο τον κόσμο συμμετέχουν με δράσεις τις οποίες ανακοινώνουν στην Παγκόσμια Ομοσπονδία Προσανατολισμού. Για πρώτη χρονιά συμμετείχε και το σχολείο μας σε σύνολο 102 μαθητών/τριών.

Η δράση οργανώθηκε από την κα Μαρία (Φυσικής Αγωγής), ενώ η κα Σοφία (Εικαστικών) επιμελήθηκε την αφίσα της ημέρας.

Α1 μικρή

Γ1 μικρή