ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΊΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ 1η ΙΟΥΝΙΟΥ 2020

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΧΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Aγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες, αγαπητοί μαθητές,

Τη Δευτέρα 1 Ιουνίου 2020 τα μαθήματα του σχολείου ξεκινούν και πάλι.

• Προσέλευση μαθητών: 08:00-08:15.
  • Αποχώρηση όλων των μαθητών: 13:15.
  • Το Ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου δε θα λειτουργήσει.
  • Τα δρομολόγια των σχολικών λεωφορείων θα γίνουν όλα κανονικά.

Η είσοδος και έξοδος κάθε μαθητή από το σχολείο θα γίνεται ως εξής:

v  Οι μαθητές της Α, Γ1, Δ2, Β και Ε1 θα ακολουθούν την κόκκινη αυτοκόλλητη γραμμή του δαπέδου του προαυλίου, και θα κατευθύνονται προς στην τάξη τους από την είσοδο Α (1η πόρτα κτηρίων)

v  Οι μαθητές της ΣΤ1, Ε2, ΣΤ2΄, Γ1 και Δ1 τάξης θα ακολουθούν την μπλε αυτοκόλλητη γραμμή του δαπέδου του προαυλίου και θα κατευθύνονται προς στην τάξη τους από την είσοδο Β (2η πόρτα κτηρίων).

v  Κατά την είσοδό τους στο κτήριο, αλλά και στην τάξη θα χρησιμοποιούν αντισηπτικό.

v  Πρωινή προσευχή δε θα πραγματοποιείται. Κάθε μαθητής θα κατευθύνεται κατευθείαν στην αίθουσα διδασκαλίας του. Οι εκπαιδευτικοί θα υποδέχονται τους μαθητές στην τάξη τους.

v  Με πρωτοβουλία του Δήμου, τοποθετείται πρόσθετη καθαρίστρια κατά τις ώρες των μαθημάτων. Ειδική σήμανση και πρόσθετη επίβλεψη θα υπάρχει και στις τουαλέτες.

Κάθε μαθητής να έχει δικό του μπουκαλάκι με νερό και υγρά αντισηπτικά μαντηλάκια.

Καλή επάνοδο και καλή δύναμη σε όλους!

Δρ. Δημήτρης Β. Γκελαμέρης